Major League Spleef/Archive

From Minecart Rapid Transit Wiki
Jump to navigation Jump to search

This page exists to chronicle past seasons of Major League Spleef for posterity.

2019

Standings

Major League Spleef
City Player GP W L HR PCT Points
Flag of Crystal City.png e - Crystal City Skelezomperman 22 5 17 3-8 .227 10
Flag of Eagleshore.png e - Eagleshore SkyjumperTalon 16 5 11 3-5 .316 10
Flag of Wazamawazi.png (4) - East End autobus22 22 18 4 10-1 .818 36
Flag of Laclede.png (5) - Laclede jphgolf4321 22 10 12 7-4 .455 20
Flag of PMW City.png (2) - PMW City dragonbloon419 23 19 4 10-1 .826 38
Flag of Rockham.png e - Rockham Aldranster50 20 1 19 1-9 .050 2
Flag of Sunshine Coast.png e - Sunshine Coast Echohue 22 6 16 4-7 .273 12
Aquamarine Bay Flag.png (6) - Aquamarine Bay Johngi 19 8 11 5-5 .421 16
Flag of Larkspur.png (1) - Larkspur Vickiposa 23 20 3 10-1 .870 40
Flag of City-State of Kitania.png (3) - City-State of Kitania KittyCat11231 22 18 4 9-2 .818 36
Flag of Peripotamia.png e - Peripotamia Cookie46910 18 6 12 3-6 .333 12
Flag of Richville.png e - Richville woorich999 16 6 10 4-4 .375 12

Key

  • (#) - Locked into seed
  • x - Clinched playoff berth
  • y - Clinched first round bye
  • e - Eliminated from playoff contention

Game Log

Major League Spleef 2019 Season
Host Score Visitor Date Location Reporter Broadcast
Aquamarine Bay 4-2 Rockham 30th May 2019 Caverna Calda Aldranster50
Rockham 2-4 Aquamarine Bay 30th May 2019 Rockham Spleef Arena Aldranster50
Rockham 1-4 East End 1st June 2019 Rockham Spleef Arena Aldranster50
East End 4-0 Rockham 1st June 2019 East End Ice Ring Aldranster50
Aquamarine Bay 4-1 Sunshine Coast 1st June 2019 Caverna Calda Skelezomperman MBS
Sunshine Coast 4-1 Aquamarine Bay 1st June 2019 Maspalmas Spleef Arena Skelezomperman MBS
Aquamarine Bay 5-3 Laclede 1st June 2019 Caverna Calda jphgolf4321
Laclede 7-5 Aquamarine Bay 1st June 2019 Loyola Field jphgolf4321
Crystal City 4-0 Eagleshore 1st June 2019 FyfeCorp Arena SkyjumperTalon
East End 4-0 Eagleshore 1st June 2019 FyfeCorp Arena SkyjumperTalon
Eagleshore 0-4 East End 1st June 2019 East End Ice Ring SkyjumperTalon/autobus22
Peripotamia 0-4 Richville 2nd June 2019 Paradise Arena woorich999
Richville 4-1 Peripotamia 2nd June 2019 Admod Park woorich999
Sunshine Coast 1-4 Larkspur 2nd June 2019 Maspalmas Arena Echohue
Larkspur 4-2 Sunshine Coast 2nd June 2019 Admod Park Echohue
Larkspur 4-2 Richville 2nd June 2019 Admod Park Vickiposa
Richville 1-4 Larkspur 2nd June 2019 Admod Park Vickiposa
Larkspur 4-2 Peripotamia 2nd June 2019 Admod Park Vickiposa
Peripotamia 2-4 Larkspur 2nd June 2019 Paradise Arena Vickiposa
Sunshine Coast 4-0 Peripotamia 2nd June 2019 Paradise Arena Cookie46910
Peripotamia 4-1 Sunshine Coast 2nd June 2019 Mas Palmas Arena Cookie46910
Aquamarine Bay 2-4 East End 2nd June 2019 Caverna Calda autobus22
PMW City 4-0 Aquamarine Bay 2nd June 2019 Stoneedge Arena dragonbloon419
Aquamarine Bay 4-6 PMW City 2nd June 2019 Caverna Calda dragonbloon419
Sunshine Coast 0-4 East End 2nd June 2019 Maspalmas Arena Echohue
East End 4-1 Sunshine Coast 2nd June 2019 East End Echohue
PMW City 6-4 East End 2nd June 2019 Stoneedge Arena dragonbloon419
PMW City 4-1 Larkspur 2nd June 2019 Stoneedge Arena dragonbloon419
Larkspur 5-3 PMW City 2nd June 2019 Admod Park dragonbloon419
Sunshine Coast 1-4 Richville 2nd June 2019 Mas Palmas Arena woorich999
Richville 4-2 Sunshine Coast 2nd June 2019 Admod Park woorich999
Larkspur 10-8 East End 2nd June 2019 Admod Park jphgolf4321
Larkspur 5-3 Laclede 2nd June 2019 Admod Park jphgolf4321 MBS
Laclede 1-4 Larkspur 2nd June 2019 Loyola Field jphgolf4321 MBS
Richville 4-0 Laclede 2nd June 2019 Admod Park jphgolf4321
Laclede 4-2 Richville 2nd June 2019 Loyola Field jphgolf4321
Peripotamia 5-3 Rockham 3rd June 2019 Paradise Arena Aldranster50
Rockham 0-4 Peripotamia 3rd June 2019 Rockham Spleef Arena Aldranster50
East End 4-0 Larkspur 3rd June 2019 East End Ice Ring Vickiposa
City-State of Kitania 4-6 Larkspur 3rd June 2019 Elecna Bay Oceanview Arena camelfantasy MBS
Larkspur 7-5 City-State of Kitania 3rd June 2019 Admod Park camelfantasy MBS
Larkspur 1-4 Aquamarine Bay 3rd June 2019 Admod Park Johngi
Peripotamia 0-4 City-State of Kitania 3rd June 2019 Paradise Arena KittyCat11231
City-State of Kitania 4-0 Peripotamia 3rd June 2019 Elecna Bay Oceanview Arena KittyCat11231
Peripotamia 4-2 Laclede 3rd June 2019 Spleef Island jphgolf4321
Laclede 3-5 Peripotamia 3rd June 2019 Loyola Field jphgolf4321
Laclede 4-1 City-State of Kitania 3rd June 2019 Loyola Field jphgolf4321
City-State of Kitania 4-2 Laclede 3rd June 2019 Elecna Bay Oceanview Arena jphgolf4321
Sunshine Coast 0-4 City-State of Kitania 4th June 2019 Maspalmas Arena KittyCat11231
City-State of Kitania 4-0 Sunshine Coast 4th June 2019 Elecna Bay Oceanview Arena KittyCat11231
City-State of Kitania 4-1 Richville 4th June 2019 Elecna Bay Oceanview Arena KittyCat11231
Richville 1-4 City-State of Kitania 4th June 2019 Admod Park KittyCat11231
Aquamarine Bay 0-4 City-State of Kitania 5th June 2019 Caverna Calda KittyCat11231
City-State of Kitania 4-2 Aquamarine Bay 5th June 2019 Elecna Bay Oceanview Arena KittyCat11231
Laclede 4-2 Sunshine Coast 7th June 2019 Loyola Field jphgolf4321
Sunshine Coast 2-4 Laclede 7th June 2019 Maspalmas Arena jphgolf4321
Sunshine Coast 4-2 Rockham 8th June 2019 Maspalmas Arena Aldranster50
Rockham 0-4 Sunshine Coast 8th June 2019 Rockham Spleef Arena Aldranster50
PMW City 2-4 City-State of Kitania 16th June 2019 Stoneedge Arena KittyCat11231
City-State of Kitania 1-4 PMW City 16th June 2019 Elecna Bay Oceanview Arena KittyCat11231
PMW City 4-1 Rockham 16th June 2019 Stoneedge Arena KittyCat11231
PMW City 4-0 Peripotamia 16th June 2019 Stoneedge Arena Valkorion314
Peripotamia 0-4 PMW City 16th June 2019 Spleef Island Valkorion314
Laclede 4-1 Crystal City 16th June 2019 Loyola Field Valkorion314
Crystal City 3-5 Laclede 16th June 2019 FyfeCorp Arena Valkorion314
East End 4-1 Aquamarine Bay 18th June 2019 East End Ice Ring autobus22
Crystal City 0-4 East End 18th June 2019 FyfeCorp Arena autobus22
East End 4-2 Crystal City 18th June 2019 East End Ice Ring autobus22
East End 4-2 PMW City 20th June 2019 East End Ice Ring autobus22
Rockham 0-4 PMW City 20th June 2019 Rockham Spleef Arena Aldranster50
City-State of Kitania 4-1 East End 20th June 2019 Elecna Bay Oceanview Arena KittyCat11231
Crystal City 2-4 City-State of Kitania 20th June 2019 FyfeCorp Arena Valkorion314
City-State of Kitania 4-2 Crystal City 20th June 2019 Elecna Bay Oceanview Arena Valkorion314
PMW City 4-0 Crystal City 20th June 2019 Stoneedge Arena Skelezomperman
Crystal City 1-4 PMW City 20th June 2019 FyfeCorp Arena Skelezomperman
Peripotamia 0-4 East End 23rd June 2019 Spleef Island autobus22
East End 4-1 Peripotamia 23rd June 2019 East End Ice Ring autobus22
Richville 2-4 East End 24th June 2019 Admod Park autobus22
East End 4-1 Richville 24th June 2019 East End Ice Ring autobus22
East End 1-4 City-State of Kitania 24th June 2019 East End Ice Ring autobus22
Laclede 0-4 East End 24 June 2019 Loyola Field Valkorion314
East End 4-0 Laclede 24 June 2019 East End Ice Ring Valkorion314
PMW City 4-1 Sunshine Coast 27th June 2019 Stoneedge Arena dragonbloon419
Sunshine Coast 0-4 PMW City 27th June 2019 Maspalmas Arena dragonbloon419
Eagleshore 0-4 City-State of Kitania 30th June 2019 Admod Park KittyCat11231
City-State of Kitania 4-0 Eagleshore 30th June 2019 Elecna Bay Oceanview Arena KittyCat11231
PMW City 4-0 Eagleshore 30th June 2019 Stoneedge Arena dragonbloon419
Eagleshore 0-4 PMW City 30th June 2019 Admod Park dragonbloon419
Larkspur 4-1 Crystal City 2nd July 2019 Admod Park Skelezomperman
Crystal City 2-4 Larkspur 2nd July 2019 FyfeCorp Arena Skelezomperman
Sunshine Coast 4-1 Crystal City 2nd July 2019 Maspalmas Arena Skelezomperman
Crystal City 3-5 Sunshine Coast 2nd July 2019 FyfeCorp Arena Skelezomperman
Laclede 0-4 PMW City 2nd July 2019 Loyola Field dragonbloon419
PMW City 4-1 Laclede 2nd July 2019 Stoneedge Arena dragonbloon419
Rockham 1-4 Crystal City 3rd July 2019 Rockham Spleef Arena Skelezomperman
Crystal City 4-2 Rockham 3rd July 2019 FyfeCorp Arena Skelezomperman
Rockham 2-4 City-State of Kitania 3rd July 2019 Rockham Spleef Arena Skelezomperman
City-State of Kitania 5-3 Rockham 3rd July 2019 Elecna Bay Oceanview Arena Skelezomperman
Crystal City 4-2 Richville 3rd July 2019 FyfeCorp Arena Skelezomperman
Richville 4-2 Crystal City 3rd July 2019 Admod Park Skelezomperman
Richville 1-4 PMW City 3rd July 2019 Admod Park dragonbloon419
PMW City 4-1 Richville 3rd July 2019 Stoneedge Arena dragonbloon419
Aquamarine Bay 4-2 Crystal City 4th July 2019 Caverna Calda Skelezomperman
Crystal City 2-4 Aquamarine Bay 4th July 2019 FyfeCorp Arena Skelezomperman
Aquamarine Bay 2-4 Larkspur 4th July 2019 Caverna Calda Vickiposa
Larkspur 4-0 Rockham 4th July 2019 Admod Park Vickiposa
Rockham 1-4 Larkspur 4th July 2019 Rockham Spleef Arena Vickiposa
Rockham 4-2 Laclede 4th July 2019 Rockham Spleef Arena Valkorion314
Laclede 4-0 Rockham 4th July 2019 Loyola Field Valkorion314
Periopotamia 2-4 Crystal City 5th July 2019 Paradise Arena Skelezomperman
Crystal City 1-4 Peripotamia 5th July 2019 FyfeCorp Arena Skelezomperman
Laclede 4-1 Eagleshore 6th July 2019 Loyola Field Valkorion314
Eagleshore 0-4 Laclede 6th July 2019 Admod Park Valkorion314
Eagleshore 3-5 Larkspur 6th July 2019 Admod Park Vickiposa
Larkspur 4-2 Eagleshore 6th July 2019 Admod Park Vickiposa
Eagleshore 4-1 Crystal City 7th July 2019 Admod Park Skelezomperman
Eagleshore 4-1 Sunshine Coast 7th July 2019 Admod Park SkyjumperTalon
Sunshine Coast 0-4 Eagleshore 7th July 2019 Maspalmas Spleef Arena SkyjumperTalon
Eagleshore 4-0 Rockham 7th July 2019 Admod Park SkyjumperTalon
Rockham 1-4 Eagleshore 7th July 2019 Rockham Spleef Arena SkyjumperTalon
Larkspur 7-5 PMW City 13th July 2019 Admod Park Skelezomperman MBS
Shovelers' Cup Playoffs
Laclede 3-5 East End 17th July 2019 Loyola Field Skelezomperman
East End 0-1 Laclede Skelezomperman
East End 0-1 Laclede Skelezomperman
Aquamarine Bay 1-4 City State of Kitania 20th July 2019 Caverna Calda Aldranster50 MBS
City State of Kitania 2-4 Aquamarine Bay 20th July 2019 Elecna Bay Oceanview Arena Aldranster50 MBS
City State of Kitania 4-1 Aquamarine Bay 20th July 2019 Elecna Bay Oceanview Arena Aldranster50 MBS
City-State of Kitania 1-3 PMW City 25th July 2019 Elecna Bay Oceanview Arena Skelezomperman MBS
PMW City 4-0 City-State of Kitania Stoneedge Arena Skelezomperman MBS
Laclede 3-5 Larkspur Loyola Field Skelezomperman
Larkspur 5-3 Laclede Marshall Stadium Skelezomperman

Shovelers' Cup Playoffs

Bracket

Quarterfinals Semifinals Shovelers' Cup Final
       
  1. Flag of Larkspur.png Larkspur   Bye
Semifinal 1
  ---   ---  
  1. Flag of Larkspur.png Larkspur   2
Quarterfinal 1
      5. Flag of Laclede.png Laclede   0  
  4. Flag of Wazamawazi.png East End   1
  5. Flag of Laclede.png Laclede   2  
  1. Flag of Larkspur.png Larkspur   0
Quarterfinal 2    
    2. Flag of PMW City.png PMW City   2
  3. Flag of City-State of Kitania.png City-State of Kitania   2
Semifinal 2
  6. Aquamarine Bay Flag.png Aquamarine Bay   1  
  2. Flag of PMW City.png PMW City   2
      3. Flag of City-State of Kitania.png City-State of Kitania   0  
  2. Flag of PMW City.png PMW City   Bye
  ---   ---  
 

Scores

Tiebreakers
Tiebreaker 1
Home Score Away
Flag of Larkspur.png Larkspur 7-5 Flag of PMW City.png PMW City
Result
Larkspur clinches #1 Seed
Quarterfinals
Quarterfinal 1
Game Home Score Away
1 Flag of Laclede.png Laclede 3-5 Flag of Wazamawazi.png East End
2 Flag of Wazamawazi.png East End 0-1 (Forfeit) Flag of Laclede.png Laclede
3 Flag of Wazamawazi.png East End 0-1 (Forfeit) Flag of Laclede.png Laclede
Result
Laclede advances to Semifinal 1
Quarterfinal 2
Game Home Score Away
1 Aquamarine Bay Flag.png Aquamarine Bay 1-4 Flag of City-State of Kitania.png City-State of Kitania
2 Flag of City-State of Kitania.png City-State of Kitania 2-4 Aquamarine Bay Flag.png Aquamarine Bay
3 Flag of City-State of Kitania.png City-State of Kitania 4-1 Aquamarine Bay Flag.png Aquamarine Bay
Result
City-State of Kitania advances to Semifinal 2
Semifinals
Semifinal 1
Game Home Score Away
1 Flag of Laclede.png Laclede 3-5 Flag of Larkspur.png Larkspur
2 Flag of Larkspur.png Larkspur 5-3 Flag of Laclede.png Laclede
Result
Larkspur advances to Shovelers' Cup Final
Semifinal 2
Game Home Score Away
1 Flag of City-State of Kitania.png City-State of Kitania 1-3 Flag of PMW City.png PMW City
2 Flag of PMW City.png PMW City 4-0 Flag of City-State of Kitania.png City-State of Kitania
Result
PMW City advances to Shovelers' Cup Final
Shovelers' Cup Final
Game Home Score Away
1 Flag of PMW City.png PMW City 4-3 Flag of Larkspur.png Larkspur
2 Flag of Larkspur.png Larkspur 2-3 Flag of PMW City.png PMW City
Result
PMW City wins the Shovelers' Cup Final

* - If necessary.

2018

Standings

Major League Spleef
Team Player GP W L HR % Points
LacledeUnited.png Laclede United jphgolf4321 16 9 7 5-3 .563 9
CC Hedgehogs.jpg Crystal City Hedgehogs Skelezomperman 12 5 7 3-3 .417 5
PER Princes.png Peripotamian Princes Cookie46910 14 2 12 1-6 .143 2
RIC United Express.png Richville United Express woorich999 8 1 7 0-4 .125 1
EAG Poets.png Eagleshore Poets SkyjumperTalon 14 7 7 4-3 .500 7
FrostbiteSC.png Frostbite SC SirNatureWriter 16 7 9 3-5 .438 7
RSSC.jpeg Radiance Square SC MindBender15 15 13 2 7-1 .875 13
Knoxford-Dolphins.jpg Knoxford Dolphins BernCow 9 1 8 1-3 .111 1
WEE.png Western East Enders autobus22 16 13 3 5-3 .812 13
CHI SC.jpg Chillplains SC CyAmethyst 0 0 0 0-0 .000 0
PMW Hikers.png PMW Hikers dragonbloon419 18 14 4 7-2 .778 14
ROC SC.png Rockham SC Aldranster50 17 6 11 4-5 .352 6

NOTE: Due to the extended unavailability of Eagleshore during the playoffs they have forfeited participation in the postseason and the teams seeded lower than them have moved to higher seeds to provide a replacement. As a result Rockham qualifies for the playoffs as the 6 seed and Frostbite moves into the 5 seed in place of Eagleshore.

Shovelers' Cup Playoffs

Bracket

Quarter-finals Semi-finals Final
Quarterfinal 1        
  1. PMW   Bye
Semifinal 1
  ---   ---  
  1. PMW   2
Quarterfinal 2
      4. Laclede   0  
  4. Laclede   2
Final
  5. Frostbite   1  
  1. PMW   2
Quarterfinal 3    
    3. East End   0
  3. East End   2
Semifinal 2
  6. Rockham   0  
  2. Radiance Square   0
Quarterfinal 4
      3. East End   2  
  2. Radiance Square   Bye
  ---   ---  
 

Scores

Quarterfinals
Quarterfinal 2
Game Home Score Away
1 5. Frostbite 3-4 4. Laclede
2 4. Laclede 1-4 5. Frostbite
3 4. Laclede 4-3 5. Frostbite
Result
Laclede advances to Semifinal 1
Quarterfinal 3
Game Home Score Away
1 6. Rockham 0-4 3. East End
2 3. East End 4-0 6. Rockham
Result
East End advances to Semifinal 2
Semifinals
Semifinal 1
Game Home Score Away
1 4. Laclede 2-4 1. PMW
2 1. PMW 4-0 4. Laclede
Result
PMW advances to Shovelers' Cup Final
Semifinal 2
Game Home Score Away
1 3. East End 4-2 2. Radiance Square
2 2. Radiance Square 3-4 3. East End
Result
East End advances to Shovelers' Cup Final
Shovelers' Cup Final
Game Home Score Away
1 3. East End 2-4 1. PMW
2 1. PMW 4-0 3. East End
Result
PMW wins the Shovelers' Cup

2017

This was the first season MLS played. Several new teams joined, relocated, and left mid-season; and the season was cut short by three weeks to prevent a burnout. All things considered, the season was a great success.

Participating Clubs

Logo Team Name City Arena Team Members
LacledeUnited.png Laclede United Laclede The Spleefodrome (Laclede)
Saturnalia Center (Ravenna)
Mario Lemieux Spleef Center (Oakburgh)
jphgolf4321
mdbro55
Segville Lions.png Segville Lions Segville Forsythe Park godzilltrain
Mine_man
Zaquardiamondbackshort-01.png Zaquar Diamondbacks Zaquar Diamondplex Arena KittyCat11231
_Kastle
RSSC.jpeg Radiance Square SC Radiance Square Square Arena MindBender15
TimbersLogo.png Waterville Timbers Waterville Providence Park PtldKnight
Skelezomperman
ChillingtonUnited.png Chillington United Chillington Freezer Arena CyAmethyst
SpaceCat.jpg Seaview Space Cats Seaview Pueff Nelson Octogon BernCow
Jtrain77
WEE.png Western East-Enders East End East End Ice Ring autobus22
MikeRoma
SteamEngines.jpg Bakersville Steam Engines Bakersville East Canarsie Arena FredTheTimeLord
400px-Dolan-duck-face.jpg Accerton Lemonanas Accerton Colliers Arena _ezzo
Ardyle
CaptainChimpy
DeltaCityRhythmLogo.png Delta City Rhythm Delta City Olympia Iceplex AyyLion

Charizardcleanedup.png

Ilirea Dragons Ilirea Ilirea Spleef Arena mikefishr
hvt2011

Shikers.png

Stoneedge Hikers Stoneedge Stoneedge Arena
Dragon's Slime Spleef Arena
SoSo123
dragonbloon419

Frogeh.jpg

Titsensaki Ribbits Titsensaki Titsensaki Grain Spleef Arena frogggggg
time2makemymove
Rancors Logo.png Coruscant Rancors Coruscant Rakata Arena SilverBubble
AC Utopia.jpg AC Utopia Utopia Waffle House Center Narnia17
RoyalFerryDucks.jpg Royal Ferry Ducks Royal Ferry Admod Park (temporar MIKE24DUDE
MeetMeInSpace
shadowboarder
EstiNet3.jpg Estify SC Pixl Pixl Spleef Arena Seshpenguin
_InDev_
Waverly Lobster Logo No Blur.png Waverly Lobsters Waverly Waverly Arena cal76

Table

Major League Spleef Table
Logo Team Name Wins Draws Losses Round Differential Points
AC Utopia.jpg z-AC Utopia 19 1 2 +91 58
400px-Dolan-duck-face.jpg Accerton Lemonanas 0 1 6 -29 1
SteamEngines.jpg Bakersville Steam Engines 3 2 7 -15 11
ChillingtonUnited.png x-Chillington United 16 1 7 +36 49
Rancors Logo.png Coruscant Rancors 4 1 15 -100 13
DeltaCityRhythmLogo.png Delta City Rhythm 1 1 15 -43 4
EstiNet3.jpg Estify SC 7 0 3 +17 21
Charizardcleanedup.png x-Ilirea Dragons 15 2 3 +84 47
LacledeUnited.png x-Laclede United 13 0 11 -25 39
RSSC.jpeg x-Radiance Square SC 12 2 8 +19 38
RoyalFerryDucks.jpg Royal Ferry Ducks 4 0 9 -27 12
SpaceCat.jpg Seaview Space Cats 0 0 16 -123 0
Segville Lions.png Segville Lions 8 1 5 +31 25
Shikers.png x-Stoneedge Hikers 12 1 7 +6 37
Frogeh.jpg Titsensaki Ribbits 3 0 8 -11 9
TimbersLogo.png x-Waterville Timbers 12 1 9 +1 37
Waverly Lobster Logo No Blur.png Waverly Lobsters 4 4 4 +12 16
WEE.png x-Western East Enders 16 4 6 +114 52
Zaquardiamondbackshort-01.png Zaquar Diamondbacks 11 1 2 +43 34

Shovelers' Cup Playoffs

ShovelersCup1.png

Notable Friendlies

Away Team Score Home Team Notes
Laclede United
1 - 1
Segville Lions Inaugural MLS friendly
Waterville Timbers
6 - 9
Laclede United Played in Ilirea Spleef Arena
Radiance Square SC
1 - 4
Chillington United First match in Freezer Arena
Laclede United
8 - 2
Waterville Timbers Played in Crystal City
Seaview Space Cats
0 - 8
Waterville Timbers First friendly for Seaview
Waterville Timbers
3 - 6
Ilirea Dragons
Waterville Timbers
2 - 8
Laclede United Played in Saturnalia Center (Ravenna)
Accerton Lemonanas
4 - 3
Waterville Timbers First friendly for Accerton
Waterville Timbers
2 - 1
Accerton Lemonanas Best of 3. First MLS friendly in Colliers Arena
AC Utopia
4 - 5
Radiance Square SC First friendly in Square Arena
Waverly Lobsters
8 - 3
Waterville Timbers First friendly for Waverly Lobsters
Delta City Rhythm
1 - 6
Titsensaki Ribbits First friendly for the Ribbits
Waterville Timbers
2 - 5
Zaquar Diamondbacks First friendly at the Zaquar Diamondplex
Titsensaki Ribbits
2 - 3
Stoneedge Hikers First friendly for the Stoneedge Hikers and first match played in Stoneedge Arena
AC Utopia
2 - 0
Laclede United First friendly played in Admod Park

Regular Season Scores

Week One

Away Team Score Home Team Date Played
Royal Ferry Ducks
8 - 1
Titsensaki Ribbits 6-20
Titsensaki Ribbits
4 - 2
Royal Ferry Ducks 6-20
Coruscant Rancors
2 - 8
Zaquar Diamondbacks 6-21
Zaquar Diamondbacks
19 - 3
Coruscant Rancors 6-21
Waverly Lobsters
6 - 8
Waterville Timbers 6-20
Waterville Timbers
3 - 3
Waverly Lobsters 6-20
Ilirea Dragons
6 - 5
Bakersville Steam Engines 6-26
Bakersville Steam Engines
4 - 8
Ilirea Dragons 6-26
Chillington United
4 - 3
Delta City Rhythm 6-20
Delta City Rhythm
1 - 6
Chillington United 6-20
Radiance Square SC
6 - 4
Laclede United 6-21
Laclede United
9 - 5
Radiance Square SC 6-21
Segville Lions
15 - 1
Seaview Space Cats 6-24
Seaview Space Cats
1 - 16
Segville Lions 6-24
Western East-Enders
5 - 0
Estify SC 6-21
Estify SC
7 - 1
Western East-Enders 6-21
Radiance Square SC
5 - 3
Accerton Lemonanas 6-21
Accerton Lemonanas
1 - 9
Radiance Square SC 6-21
AC Utopia
7 - 2
Laclede United 6-20
Laclede United
4 - 19
AC Utopia 6-20
Royal Ferry Ducks
7 - 0
Delta City Rhythm 6-23
Delta City Rhythm
1 - 8
Royal Ferry Ducks 6-23
Waverly Lobsters
3 - 9
Stoneedge Hikers 6-27
Stoneedge Hikers
2 - 2
Waverly Lobsters 6-27
Seaview Space Cats
0 - 7
Chillington United 6-20
Chillington United
4 - 3
Seaview Space Cats 6-20
Ilirea Dragons
5 - 3
Titsensaki Ribbits 6-20
Titsensaki Ribbits
2 - 8
Ilirea Dragons 6-20
Waterville Timbers
3 - 10
Zaquar Diamondbacks 6-21
Zaquar Diamondbacks
6 - 4
Waterville Timbers 6-21
Estify SC
13 - 7
Coruscant Rancors 6-26
Coruscant Rancors
4 - 6
Estify SC 6-26
Western East-Enders
3 - 5
Segville Lions 6-21
Segville Lions
8 - 5
Western East-Enders 6-21
Radiance Square SC
8 - 1
Seaview Space Cats 6-22
Seaview Space Cats
0 - 12
Radiance Square SC 6-21
AC Utopia
2 - 8
Chillington United 6-21
Chillington United
1 - 2
AC Utopia 6-21
Laclede United
7 - 3
Bakersville Steam Engines 6-26
Bakersville Steam Engines
5 - 4
Laclede United 6-26
Accerton Lemonanas
0 - 0
Royal Ferry Ducks
Royal Ferry Ducks
8 - 1
Accerton Lemonanas 6-23
Stoneedge Hikers
7 - 1
Coruscant Rancors 6-23
Coruscant Rancors
4 - 9
Stoneedge Hikers 6-23
Waterville Timbers
1 - 9
Ilirea Dragons 6-21
Ilirea Dragons
5 - 2
Waterville Timbers 6-21
Western East-Enders
4 - 0
Zaquar Diamondbacks 6-21
Zaquar Diamondbacks
3 - 1
Western East-Enders 6-21
Titsensaki Ribbits
0 - 7
Waverly Lobsters 6-20
Waverly Lobsters
6 - 7
Titsensaki Ribbits 6-20

Week Two

Away Team Score Home Team Date Played
Zaquar Diamondbacks
0 - 9
Segville Lions 7-9
Segville Lions
2 - 3
Zaquar Diamondbacks 7-9
Western East-Enders
30 - 3
Coruscant Rancors 7-3
Coruscant Rancors
3 - 22
Western East-Enders 7-3
Radiance Square SC
3 - 9
Bakersville Steam Engines 7-1
Bakersville Steam Engines
10 - 3
Radiance Square SC 7-1
Titsensaki Ribbits
1 - 8
Waterville Timbers 7-3
Waterville Timbers
6 - 1
Titsensaki Ribbits 7-3
Delta City Rhythm
0 - 4
AC Utopia 6-30
AC Utopia
3 - 0
Delta City Rhythm 6-30
Laclede United
3 - 6
Waverly Lobsters 7-2
Waverly Lobsters
1 - 2
Laclede United 7-4
Stoneedge Hikers
4 - 3
Seaview Space Cats 7-8
Seaview Space Cats
0 - 4
Stoneedge Hikers 7-8
Estify SC
0 - 0
Accerton Lemonanas
Accerton Lemonanas
0 - 0
Estify SC
Segville Lions
3 - 5
Stoneedge Hikers 7-4
Stoneedge Hikers
3 - 5
Segville Lions 7-4
Western East-Enders
1 - 2
Laclede United 7-2
Laclede United
2 - 10
Western East-Enders 7-2
Ilirea Dragons
7 - 0
Coruscant Rancors 7-6
Coruscant Rancors
1 - 5
Ilirea Dragons 7-6
Delta City Rhythm
0 - 6
Waverly Lobsters 7-8
Waverly Lobsters
2 - 2
Delta City Rhythm 7-8
Royal Ferry Ducks
1 - 9
Chillington United 7-7
Chillington United
12 - 0
Royal Ferry Ducks 7-7
Zaquar Diamondbacks
0 - 0
Accerton Lemonanas
Accerton Lemonanas
0 - 0
Zaquar Diamondbacks
Bakersville Steam Engines
2 - 9
AC Utopia 7-1
AC Utopia
3 - 1
Bakersville Steam Engines 7-1
Estify SC
8 - 3
Seaview Space Cats 7-24
Seaview Space Cats
1 - 8
Estify SC 7-24

Week Three

Away Team Score Home Team Date Played
Titsensaki Ribbits
1 - 12
Stoneedge Hikers 7-9
Stoneedge Hikers
2 - 5
Titsensaki Ribbits 7-9
Royal Ferry Ducks
0 - 10
AC Utopia 7-8
AC Utopia
11 - 2
Royal Ferry Ducks 7-8
Seaview Space Cats
4 - 6
Laclede United 7-9
Laclede United
10 - 2
Seaview Space Cats 7-9
Waterville Timbers
2 - 14
Western East-Enders 7-9
Western East-Enders
21 - 1
Waterville Timbers 7-9
Waverly Lobsters
5 - 1
Coruscant Rancors 7-8
Coruscant Rancors
0 - 0
Waverly Lobsters 7-8
Zaquar Diamondbacks
11 - 2
Bakersville Steam Engines 7-28
Bakersville Steam Engines
1 - 1
Zaquar Diamondbacks 7-28
Accerton Lemonanas
0 - 2
Chillington United 7-23
Chillington United
2 - 0
Accerton Lemonanas 7-23
Segville Lions
3 - 2
Delta City Rhythm 7-16
Delta City Rhythm
1 - 3
Segville Lions 7-16
Chillington United
3 - 16
Western East-Enders 7-10
Western East-Enders
10 - 5
Chillington United 7-10
AC Utopia
8 - 1
Accerton Lemonanas 7-11
Accerton Lemonanas
2 - 15
AC Utopia 7-11
Segville Lions
0 - 0
Waverly Lobsters
Waverly Lobsters
0 - 0
Segville Lions
Bakersville Steam Engines
0 - 0
Titsensaki Ribbits
Titsensaki Ribbits
0 - 0
Bakersville Steam Engines
Radiance Square SC
4 - 2
Delta City Rhythm 7-21
Delta City Rhythm
1 - 0
Radiance Square SC 7-18
Waterville Timbers
0 - 1
Laclede United 7-11
Laclede United
6 - 7
Waterville Timbers 7-11
Coruscant Rancors
5 - 2
Royal Ferry Ducks 7-8
Royal Ferry Ducks
1 - 9
Coruscant Rancors 7-8
Ilirea Dragons
4 - 4
Estify SC 8-18
Estify SC
1 - 7
Ilirea Dragons 8-18

Week Four

Away Team Score Home Team Date Played
Radiance Square SC
6 - 1
Chillington United 7-16
Chillington United
2 - 7
Radiance Square SC 7-16
Coruscant Rancors
2 - 9
AC Utopia 7-17
AC Utopia
4 - 3
Coruscant Rancors 7-17
Waterville Timbers
9 - 3
Stoneedge Hikers 7-21
Stoneedge Hikers
1 - 5
Waterville Timbers 7-21
Bakersville Steam Engines
0 - 0
Waverly Lobsters
Waverly Lobsters
0 - 0
Bakersville Steam Engines
Segville Lions
0 - 0
Titsensaki Ribbits
Titsensaki Ribbits
0 - 0
Segville Lions
Royal Ferry Ducks
0 - 0
Estify SC
Estify SC
0 - 0
Royal Ferry Ducks
Western East-Enders
8 - 5
Ilirea Dragons 8-15
Ilirea Dragons
5 - 5
Western East-Enders 8-15
Laclede United
0 - 2
Zaquar Diamondbacks 7-16
Zaquar Diamondbacks
4 - 0
Laclede United 7-16
Segville Lions
1 - 11
Chillington United 7-21
Chillington United
3 - 3
Segville Lions 7-21
Titsensaki Ribbits
11 - 0
Seaview Space Cats 7-25
Seaview Space Cats
0 - 0
Titsensaki Ribbits
Accerton Lemonanas
0 - 0
Delta City Rhythm
Delta City Rhythm
0 - 0
Accerton Lemonanas
Estify SC
0 - 0
Delta City Rhythm
Delta City Rhythm
0 - 0
Estify SC
AC Utopia
2 - 2
Radiance Square SC 7-18
Radiance Square SC
4 - 8
AC Utopia 7-18
Zaquar Diamondbacks
0 - 0
Waverly Lobsters
Waverly Lobsters
0 - 0
Zaquar Diamondbacks
Laclede United
2 - 13
Ilirea Dragons 7-17
Ilirea Dragons
7 - 1
Laclede United 7-17
Western East-Enders
4 - 2
Bakersville Steam Engines 7-16
Bakersville Steam Engines
4 - 4
Western East-Enders 7-16
Royal Ferry Ducks
2 - 6
Stoneedge Hikers 8-4
Stoneedge Hikers
7 - 1
Royal Ferry Ducks 8-4
Seaview Space Cats
3 - 13
Waterville Timbers 7-22
Waterville Timbers
10 - 1
Seaview Space Cats 7-22

Week Five

Away Team Score Home Team Date Played
Seaview Space Cats
0 - 0
Waverly Lobsters
Waverly Lobsters
0 - 0
Seaview Space Cats
Titsensaki Ribbits
0 - 0
Estify SC
Estify SC
0 - 0
Titsensaki Ribbits
Segville Lions
4 - 7
Radiance Square SC 7-25
Radiance Square SC
6 - 5
Segville Lions 7-25
Waterville Timbers
8 - 0
Delta City Rhythm 8-8
Delta City Rhythm
1 - 3
Waterville Timbers 8-8
Chillington United
2 - 1
Stoneedge Hikers 7-23
Stoneedge Hikers
1 - 6
Chillington United 7-23
Royal Ferry Ducks
0 - 0
Zaquar Diamondbacks
Zaquar Diamondbacks
0 - 0
Royal Ferry Ducks
AC Utopia
6 - 2
Ilirea Dragons 8-14
Ilirea Dragons
5 - 6
AC Utopia 8-14
Accerton Lemonanas
2 - 10
Western East-Enders 8-9
Western East-Enders
3 - 3
Accerton Lemonanas 8-9
Laclede United
3 - 2
Coruscant Rancors 7-23
Coruscant Rancors
0 - 3
Laclede United 7-23
Waterville Timbers
4 - 1
Royal Ferry Ducks 8-6
Royal Ferry Ducks
0 - 5
Waterville Timbers 8-6
Zaquar Diamondbacks
5 - 0
Radiance Square SC 7-29
Radiance Square SC
2 - 4
Zaquar Diamondbacks 7-29
Titsensaki Ribbits
0 - 2
AC Utopia 8-6
AC Utopia
3 - 0
Titsensaki Ribbits 8-6
Ilirea Dragons
12 - 0
Seaview Space Cats 7-25
Seaview Space Cats
1 - 10
Ilirea Dragons 7-25
Chillington United
9 - 0
Estify SC 7-27
Estify SC
5 - 7
Chillington United 7-27
Coruscant Rancors
0 - 0
Bakersville Steam Engines
Bakersville Steam Engines
0 - 0
Coruscant Rancors
Accerton Lemonanas
0 - 0
Segville Lions
Segville Lions
0 - 0
Accerton Lemonanas
Waverly Lobsters
0 - 0
Western East-Enders
Western East-Enders
0 - 0
Waverly Lobsters
Delta City Rhythm
0 - 1
Laclede United 7-23
Laclede United
2 - 1
Delta City Rhythm 7-23

Week Six

Away Team Score Home Team Date Played
Accerton Lemonanas
0 - 0
Seaview Space Cats
Seaview Space Cats
0 - 0
Accerton Lemonanas
Radiance Square SC
12 - 3
Western East-Enders 8-3
Western East-Enders
3 - 3
Radiance Square SC 8-3
Zaquar Diamondbacks
0 - 0
Delta City Rhythm
Delta City Rhythm
0 - 0
Zaquar Diamondbacks
Laclede United
5 - 3
Chillington United 8-14
Chillington United
0 - 4
Laclede United 8-14
Waverly Lobsters
0 - 0
Ilirea Dragons
Ilirea Dragons
0 - 0
Waverly Lobsters
Estify SC
4 - 3
Waterville Timbers 8-6
Waterville Timbers
1 - 9
Estify SC 8-6
Titsensaki Ribbits
2 - 3
Coruscant Rancors 8-4
Coruscant Rancors
4 - 2
Titsensaki Ribbits 8-4
Royal Ferry Ducks
0 - 0
Segville Lions
Segville Lions
0 - 0
Royal Ferry Ducks
Bakersville Steam Engines
0 - 0
Stoneedge Hikers
Stoneedge Hikers
0 - 0
Bakersville Steam Engines
Delta City Rhythm
0 - 0
Bakersville Steam Engines
Bakersville Steam Engines
0 - 0
Delta City Rhythm
Waverly Lobsters
0 - 0
Chillington United
Chillington United
0 - 0
Waverly Lobsters
Titsensaki Ribbits
0 - 5
Western East-Enders 8-18
Western East-Enders
6 - 0
Titsensaki Ribbits 8-9
Stoneedge Hikers
2 - 6
Radiance Square SC 8-5
Radiance Square SC
3 - 5
Stoneedge Hikers 8-5
Waterville Timbers
1 - 3
AC Utopia 8-5
AC Utopia
2 - 5
Waterville Timbers 8-5
Accerton Lemonanas
2 - 8
Ilirea Dragons 8-14
Ilirea Dragons
10 - 1
Accerton Lemonanas 8-14
Estify SC
0 - 0
Zaquar Diamondbacks
Zaquar Diamondbacks
0 - 0
Estify SC
Royal Ferry Ducks
0 - 0
Seaview Space Cats
Seaview Space Cats
0 - 0
Royal Ferry Ducks
Segville Lions
0 - 0
Coruscant Rancors
Coruscant Rancors
0 - 0
Segville Lions